Відеодомофонія вже давно міцно закріпилася у повсякденному побуті та стала невід'ємною частиною охоронної системи. Сьогодні більшість сучасних багатоповерхових будинків обладнано центральними домофонами на кожному під'їзді, а багато мешканців йдуть ще далі — встановлюють системи спостереження та віддаленого контролю на в'їзді до житлового комплексу. Також сучасна домофонія надійно задовольняє потреби власників приватних будинків, невеликих дач, офісних приміщень та підприємств. Розберемо по пунктах, як вибрати домофон. Відповімо на найпоширеніші питання та наведемо практичні приклади.

Стандарти відеодомофону: аналог чи цифра?

Перед тим, як вибрати домофон, слід визначитися зі стандартом. Такі вироби бувають двох основних видів - аналоговими (або цифро-аналоговими) і цифровими (їх також часто класифікують як Ip). Без заглиблення в детальні технічні характеристики, можна легко розібратися в їхніх відмінностях, перш ніж вибрати домофон. Цифро-аналогові системи забезпечують досить непоганий аудіо/відео сигнал, проте мають дещо обмежену функціональність. Тим, хто хоче придбати дійсно багатофункціональний пристрій, краще вибрати IP-техніку. Вона забезпечує:

 • віддалений мережевий доступ;
 • можливість під’єднання кількох різних панелей виклику та камер відеоспостереження;
 • налаштування охоронних функцій та додаткових опцій.

Якщо вам потрібний надійний домофон, як вибрати його може підказати досвідчений майстер, який вже не перший рік займається монтажем та налаштуванням домофонних систем.

Більшість сучасних домофонних систем, наприклад, пропозиції від британського бренду Bas-Ip є відмінними представниками цифрової техніки. Серед їхніх переваг — не лише функціональність, а й актуальність, що збережеться на довгі роки.

Що вибрати: відео чи аудіодомофон?

Якщо ви зацікавлені в надійності та безпеці, то перед тим, як вибрати домофон для квартири, вивчіть насамперед відеодомофони. Адже така техніка дозволяє не лише чути голос відвідувача, а й надійно візуалізувати його самого і те, що відбувається довкола. Сучасні пристрої Bas-Ip забезпечують надійну візуалізацію навіть у темну пору доби, що додає відразу кілька балів до безпеки. Також у таких відеодомофонах є можливість налаштовувати зображення, бачити картинку одразу з кількох камер, автоматично робити фото кожного гостя та зберігати його у базі протягом деякого часу. Також важливою перевагою є можливість віддаленого контролю через смартфон.

Щодо аудіодомофону, то він являє собою найпростіший і найдешевший пристрій, не здатний гарантувати високий рівень безпеки. Фахівці з організації домофонії радять встановлювати такі пристрої лише у двох випадках - якщо у вас вже є система відеоспостереження (камери знаходяться в т.ч. над вхідними дверима) і немає можливості інтегрувати відеодомофон в загальнобудинкову систему багатоквартирної домофонії.

В інших ситуаціях краще купити відеодомофон, як вибрати його, розповімо трохи нижче.

Компоненти відеодомофону: на що слід звернути увагу?

Перед тим, як вибрати відеодомофон, обов'язково вивчіть комплектуючі такої техніки. Вони повинні містити панель виклику і внутрішній монітор, а також різні кабелі і комутатори для під’єднання.

Панель виклику знаходиться за межами житла і виглядає як кнопка на прямокутній планці. Сучасні вироби доповнюються:

 • відеокамерою;
 • мікрофоном;
 • гучним динаміком;
 • інфрачервоною підсвіткою для роботи в нічний час;
 • можливістю зчитувати інформацію з телефону (QR-код, UKEY тощо), картки (опціонально);
 • системою розпізнавання осіб тощо.

Моделі для встановлення на вулиці передбачають надійний захист від впливу вологи, перепадів температури та вандалів. Вони зберігають відмінний стан навіть за тривалої експлуатації.

Внутрішній монітор, який власне і є відеодомофоном, розміщується в квартирі або офісі й стає координаційним центром домофонії. Він має вигляд дисплея, на який виводяться всі дані про роботу системи. Також саме на нього спрямовується первинний дзвінок з панелі виклику. Для керування функціями відеодомофона використовують сенсорні або механічні кнопки. Замислюючись, як обрати відеодомофон для квартири, звертайте увагу на функціонал такого монітора. Сучасні моделі від Bas-Ip, наприклад, пропонують можливість:

 • переадресації на смартфон та віддалений доступ;
 • встановлення додаткових програм;
 • синхронізації із системами «Розумний дім»;
 • перегляду даних із 32Ip камер, встановлених на будь-якій віддаленості;
 • можливість керувати ліфтами тощо.

Де купити домофон для квартири? Якщо ви не знаєте, як вибрати домофон для приватного будинку чи квартири, звертайтесь до спеціалістів Bas-Ip. Ця компанія є офіційним представником британського бренду Bas-Ip в Україні та пропонує високотехнологічні рішення домофонії для різних цілей. Співробітники компанії готові відповісти на всі питання, що вас цікавлять, надати детальну інформацію про продукцію і розповісти, як вибрати відеодомофон у квартиру, офіс або заміський будинок. Інтернет-магазин підтримує здорову конкурентоспроможну вартість усіх позицій у каталозі. Замовити домофони, панелі викликів і комплектуючі високої якості можна тут порівняно недорого — ціни справді приємно радують. Здійснюється доставка по всій країні. Можливе відправлення у Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші населені пункти.