Ще зовсім недавно єдиним способом захисту від несподіваних та небажаних гостей, а також зловмисників був звичайний замок. Однак час не стоїть на місці, і прогрес рухається вперед. Однією з найсучасніших технологій забезпечення захисту квартири, заміського будинку чи офісу є домофонія. Така техніка з'явилася на ринку нещодавно, але з кожним роком удосконалюється. Зараз виробники пропонують різні види домофонів, і в їхній різноманітності легко можна заплутатися. Спробуємо розібратися у цьому питанні трохи докладніше.

Під'їзд, житловий комплекс чи заміський будинок: у чому різниця у виборі домофона?

Перший критерій, за яким можуть ділитися всі види домофонів — це число абонентів. І якщо говорячи коротко, то ці пристрої бувають багатоабонентськими або індивідуальними.

У під'їзд чи житловий комплекс встановлюють багатоабонентські домофони. Для цього на під'їзд або біля в'їзду та входу на територію комплексу монтують панель виклику, з якої можна зв'язатися з безліччю абонентів — кожною квартирою. Також такі домофони нерідко використовуються на офісних будівлях та забезпечують зв'язок із кожним офісом чи підприємством.

Серед особливостей роботи багатоабонентських пристроїв:

  • кожний абонент зв'язується зі спільною мережею;

  • при наборі відвідувачем номера адресата система аналізує його у базі даних;

  • після визначення відповідності відбувається з'єднання.

Щодо приватного будинку, то тут використовується панель з однією кнопкою виклику. Натискання на неї дозволяє відвідувачеві зв'язатися з консьєржем або власником, поінформувати про мету візиту та отримати дозвіл на вхід.

Різновиди домофонів: трохи про спосіб під’єднання та принцип роботи

Залежно від методу під’єднання індивідуальні та багатоабонентські домофони поділяються на:

  • Координатні чи аналогові. Найпоширеніші та найдешевші, але вже трохи застарілі. Домофон координатний передбачає з'єднання кожного абонента та панелі дзвінків за допомогою двох дротів.

  • Цифрові. Більш сучасні та не вимагають такої кількості проводки. Всі абоненти підключаються лише до однієї лінії, що складається з кількох проводів.

  • Бездротові. Такі види домофонів також називають IP, тому що вони найчастіше функціонують через IP-адресу. Можливе під’єднання через інтернет-кабель або Wi-Fi. Найтехнологічніші, мають безліч додаткових опцій крім домофонії.

Відео чи аудіодомофон?

Залежно від особливостей з'єднання, виділяють такі види: аудіодомофони та відеодомофони. Всі вони дозволяють відвідувачеві контактувати з господарем квартири чи охоронцем через переговорний пристрій. Однак наявність відеотрансляції є не найпоширенішою опцією, хоча відеодомофони в останні роки набирають величезної популярності, оскільки є більш зручними, ніж класичний радіозв'язок. Вони дозволяють не лише чути відвідувача, а й чітко його бачити, а також оцінювати обстановку довкола. Для забезпечення цього в панель виклику монтується не тільки мікрофон, але і невелика камера, здатна зчитувати картинку і передавати її на екран.

Якісний сучасний під'їзний домофон із камерою здатний оглядати не лише територію безпосередньо перед камерою, а й простір з боків та зверху. Також такі пристрої можуть передавати інформацію з інших камер, наприклад, на сходовій клітці або паркінгу і записувати інформацію на карту пам'яті або жорсткий диск.

Інноваційний квартирний домофон із відеоспостереженням може також передавати інформацію на смартфон та сповіщати власника про те, що хтось підійшов до його дверей навіть за сотні та тисячі кілометрів. З телефону можна прийняти виклик із панелі пристрою, після чого домофон знову працюватиме як і раніше.

Сучасні виробники пропонують високотехнологічні аудіо пристрої. IP аудіодомофон можна вибрати мешканцям багатоквартирних будинків, які не бачать необхідності у відеоспостереженні та хочуть заощадити на вартості таких пристроїв.

Додаткові функції домофонів

Функціонал домофонів може бути сильно розширений залежно від пропозицій виробника та потреб клієнта. Якщо подивитися на сучасні види, IP домофони здатні також:

  • відкривати двері Face-Id, порівнюючи відвідувача з особами з бази даних;

  • відчиняти двері за спеціальними мітками на телефоні, які можуть діяти постійно, разово або протягом певного часу;

  • використовуватись для підключення систем сигналізації (в т.ч. датчиків руху, пожежі, затоплення тощо);

  • інтеграції в систему “розумний дім” для управління світлом, шторами тощо;

  • керування ліфтом — за умови використання додаткового ліфтового модуля, що кріпиться на ліфтовій кабіні.

Домофон з екраном може виводити на екран зображення одразу з кількох камер, а також включати запис з камери у відповідь на виклик, рух у зоні дії датчика, а також у певний час, який власник попередньо виставив.

Якщо ви хочете купити якісний індивідуальний або багатоабонентський IP домофон недорого, ласкаво просимо до інтернет-магазину Bas-Ip. Ми єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор домофонів і домофонних систем британського бренду Bas-Ip, тому підтримуємо приємні конкурентоспроможні ціни на весь асортимент продукції. У нас можна замовити панелі викликів, відео- та аудіодомофони для індивідуального користування або на весь багатоквартирний будинок, житловий квартал або котеджне містечко. Здійснюється доставка по Україні.