Для нормальної роботи сучасного офісу чи промислового об'єкта необхідна добре налагоджена інфраструктура, важливе місце в якій займає система контролю та управління доступом, скорочено СКУД. Це практично важливий компонент безлічі комплексних систем забезпечення та організації безпеки на об'єктах. Завдяки їй пропуск співробітників, клієнтів та інших відвідувачів стає автоматизованим та строго контрольованим. Спробуємо розібратися в особливостях та перевагах такої системи детальніше.система контролю та управління доступом

Навіщо потрібна система контролю доступу?

Основне призначення, яке має система контролю доступу, - це тотальний контроль над тим, хто входить на територію або в окремі приміщення конкретного об'єкта або залишає ці межі. Встановлення даної системи потрібне для:

  • захисту об'єкта від сторонніх та потенційно небезпечних осіб, профілактики диверсій та інших злочинних дій (посягання на життя співробітників, розкрадання інформації чи цінностей);
  • стимуляції трудової дисципліни, контролю робочого часу працівників — за відповідного підходу до налаштування системи можна контролювати час приходу/відходу співробітників, а також тривалість перекурів, перерв, обіду та ін., що може впливати на розрахунок зарплати.

Система СКУД працює за допомогою системи ідентифікації, зчитуючи індивідуальні дані з карти, особистого брелка, особливого коду тощо. Завдяки їй жодна стороння людина не зможе проникнути на територію об'єкта. Водночас впровадження такої системи стане досить економічним — вона не потребує значної витрати електроенергії, проте має тривалий термін служби та дозволяє заощадити на винайманні додаткової охорони.

Компоненти системи СКУД

Сучасна система контролю та управління доступом – це комплекс пристроїв, які об'єднані між собою. До неї може входити:

  • запобіжний пристрій - двері або турнікет з електромагнітним замком;
  • індивідуальний ідентифікатор, наприклад, картка або брелок;
  • зчитувач - пристрій, який зчитує дані ідентифікатора та передає їх на контролер;
  • контролер СКУД — це своєрідний «мозок» усієї системи, саме він аналізує отриману інформацію та визначає, чи потрібно пропускати власника ідентифікатора.

Також система контролю та управління доступом може мати додаткові опції, наприклад камеру для фотоверифікації, датчики для зчитування положення дверей або фіксації факту проходу та ін.контролер скуд

Які бувають різновиди СКУД?

Системи контролю доступу можуть поділятися на види залежно від того, як працює СКУД. Виділяють три різновиди:

  • Мережеві. Роль контролера виконує сервер із відповідним ПЗ. Непоганим варіантом також є сучасні домофони, які працюють за тим самим принципом - надають доступ, зчитуючи дані ключів-брелоків/карт NFC/BLE електронних міток. Можуть мати вбудовану систему розпізнавання облич Face ID. Мережеві СКУД відрізняються тим, що можуть вести архів подій (зберігати фото та відео) та інтегруватися з іншими системами безпеки.
  • Автономні. Є більш простими у використанні та конструкції, порівняно дешеві, розраховані на подолання 1-2 точок проходу. Є зчитуючим приладом, який безпосередньо пов'язаний з електромагнітним замком. Непоганий варіант СКУДа для офісів та інших об'єктів невеликого розміру. В якості автономної системи контролю цілком можна використовувати панель виклику з додатковими функціями (можливістю зчитування різних форматів ключів і міток).
  • Біометричні. Використовуються дуже рідко через високу вартість. Зчитують біометричні дані - відбиток пальця, райдужну оболонку ока тощо.

Як організувати систему СКУД на підприємстві чи офісі?

Система СКУД — це не данина моді, а справжня гарантія безпеки. Тому багато власників компаній замислюються про впровадження такої системи контролю доступу та обліку робочого часу на своєму об'єкті. Компанія Bas-Ip готова запропонувати різні недорогі та практичні рішення для втілення такої ідеї. Це і високофункціональні панелі викликів, і комплексні рішення з підтримкою відео- та аудіосигналів. У каталозі цього інтернет-магазину — продукція відомого британського виробника Bas-Ip, який уже багато років займається створенням високотехнологічних систем домофонії та користується популярністю в різних країнах світу завдяки чудовій якості та прийнятній ціні своєї продукції.

Компанія Bas-Ip готова допомогти у підборі оптимальних варіантів СКУД з урахуванням індивідуальних особливостей, потреб та запитів. Можлива доставка по всій Україні. Ваша покупка може бути відправлена до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших населених пунктів.